Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva HAFANu

17. 1. 2014

Dne 19. prosince se uskutečnila návštěva studia HAFAN Praha a VIA LUCIS. Obě studia nám zajistili zástupci z UMPRUM Praha.

První jsme navštívili animační studio ploškového filmu – VIA LUCIS, kde se právě natáčí poslední řada Večerníčku Racochejl. Žáci se seznámili s technikou ploškového animování a na vlastní oči viděli celou aparaturu, která je potřebná k natáčení známého večerníčku. Mohli jsme si prohlédnout jednotlivé části animované postavičky a lektorky nám vysvětlily, jak animace probíhá.

V druhé části naší exkurze jsme navštívili animační studio loutkového filmu HAFAN, kde právě probíhá natáčení filmu Malá z rybárny (do kin v roce 2014) - režisér Jan Balej. Návštěva studia byla pro všechny zajímavá. Mohli jsme se podívat do dílny, kde se připravují kulisy pro natáčení. V přilehlých dílnách jsme mohli vidět přípravu loutek - zpracování výrazů obličejů, oblečení, výrobu rekvizit pro jednotlivé scény. Největším lákadlem byla pozvánka k vlastnímu natáčení a popis práce animátora scén. Viděli jsme, jak se jednotlivé loutky pohybují po scéně, jak probíhá snímání obrazu a následně ukázky zpracování na počítači. Podrobnější informace o filmu si můžete přečíst na adresehttp://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/255538-mala-z-rybarny-nebude-maly-detsky-film/

Žáci MedV 9. ročníku